Táto myšlienka súťaže Facebook povzbudzuje vašich zákazníkov k fotografovaniu pri interakcii s vašimi produktmi / službami alebo keď sa nachádzajú na niektorej z vašich pevných stránok. Znie to ako číslo jedna, pretože vytvára osobné odporúčanie / svedectvo pre vaše podnikanie, ale má veľkú výhodu aj veľkú nevýhodu:

Výhoda: Fotografia poskytuje presvedčivý dôkaz, že odporúčate spoločnosti a jej produktom, pretože musíte buď zakúpiť produkt / službu od spoločnosti alebo navštíviť niektorú z jej stránok.

Nevýhoda: Účastník musí mať už zakúpený produkt / službu alebo navštívil jednu z vašich stránok, čo je významnou prekážkou vstupu.

Aby bol tento typ súťaže úspešný, musíte mať na stránke Facebook už veľa zákazníkov a fanúšikov. Prečo? Vaša súťaž sa bude zobrazovať alebo zúčastňovať iba mierne percento vašich zákazníkov. A aby sa dostali dovnútra, musia si urobiť čas, aby si sami urobili obraz a urobili niečo veľmi špecifické. To zase znižuje počet účastníkov, ktorí sa chcú zúčastniť vašej súťaže.

Ak chcete v tejto súťaži čo najlepšie využiť svoju investíciu (vyhliadky), odporúčam vám použiť túto súťažnú myšlienku iba vtedy, ak máte na stránke v službe Facebook aspoň 5 000 ľudí. To vám poskytne dostatok vstupov, aby sa súťaž stala vzrušujúcou udalosťou a budete v pokušení zdieľať so svojimi priateľmi viac hlasov, než akúkoľvek inú registráciu, ktorú možno vyhrať.

Ak máte menej ako 5000 “rád” Facebook, nebojte sa! Odporučil by som použiť myšlienku 1 súťaže Facebook: získate mnoho zoznamov a odporúčaní produktov, ktoré uľahčia účasť používateľov.

Tento typ súťaže si môžete zorganizovať so súťažnou aplikáciou Facebook, ako je napríklad Súťaž Wishpond Photo Contest. Rovnako ako pri prvej súťaži, môžete použiť vstavaný hlas pre podanie na určenie víťaza. Účastníci sú vyzvaní, aby sa podelili čo najviac so svojimi priateľmi, aby získali čo najväčší počet hlasov.