Tento súťažný nápad na Facebooku láka vašich zákazníkov, aby urobili fotografie o sebe, ako komunikujú s vašimi produktmi / službami alebo keď sa nachádzajú na jednom z vašich miest na výrobu tehál. Je to podobné ako číslo 1 v tom, že vytvára osobné odporúčanie / svedectvo pre vaše podnikanie, má však veľkú výhodu aj nevýhodu:

Výhoda: Fotografia poskytuje presvedčivý dôkaz o tom, že odporúčate spoločnosti a jej produktom, pretože musíte buď kúpiť produkt / službu od spoločnosti alebo navštíviť jedno z jej miest.

Nevýhoda: Účastník musí už zakúpiť váš produkt / službu alebo navštíviť jedno z vašich miest, čo predstavuje veľkú prekážku vstupu.

Aby bol tento typ súťaže úspešný, musíte mať na svojej stránke Facebook už veľa zákazníkov a fanúšikov. Prečo? Iba mierne percento vašich zákazníkov uvidí alebo vstúpi do vašej súťaže. A aby mohli vstúpiť, musia si urobiť čas, aby urobili fotografiu, ktorá robí niečo veľmi špecifické. Tým sa opäť zníži počet ochotných účastníkov vo vašej súťaži.

Ak chcete z tejto súťaže získať úspešnú návratnosť svojej investície (počet potenciálnych zákazníkov), odporúčame vám použiť tento súťažný nápad, iba ak máte na svojej stránke Facebook najmenej 5 000 hodnotení Páči sa mi. Takto získate dostatok príspevkov na zapojenie sa do súťaže a lákáte ľudí, aby sa podelili so svojimi priateľmi, aby získali viac hlasov ako ktorýkoľvek iný príspevok na výhru.

Ak máte menej ako 5 000 ľudí, na Facebooku sa to nepáči! Odporúčam vám použiť súťažný nápad č. 1 na Facebooku: Získa veľa tónov prihlášok a odporúčaní produktov tým, že ľuďom bude oveľa jednoduchšie vstúpiť.

Tento typ súťaže môžete spustiť pomocou aplikácie na súťaž na Facebooku, napríklad na aplikáciu Photoponles pre Wishpond. Rovnako ako v súťaži č. 1, môžete využiť vstavané hlasovanie o príspevkoch na určenie víťaza. Účastníci budú nútení zdieľať čo najviac so svojimi priateľmi, aby získali najvyšší počet hlasov.